Bağlanıyor......

Erişilebilirlik

Yardım ve Tavsiyeler

Teknik Problemler

Sitemizi kullanırken yardım ve tavsiyelere ihtiyacınız olması durumunda veya kayıt olmak, e-posta almak ve siteyi görüntülemekte problem yaşamanız durumunda lütfen bizi haberdar edin. Sitemiz hakkında geribildirim, yorum ve önerilerinizi öğrenmekten mutluluk duyarız. 

Lütfen burada bulunan geri bildirim formumuzu doldurunuz 

Web teknolojilerini kullanmak

Sitemizi kullanmak için web browser ayarlarınızda değişiklik yapmanız gerekebilir. Browser üzerindeki seçeneklerden metinin boyutu, yazının rengi ve arka fon rengini değiştirebilirsiniz. Eğer Internet Explorer'ın son sürümünü kullanıyorsanız sitemizin ve farklı web sitelerinin renk ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Form doldurmak

On-line form doldururken aşağıda belirtilen adımları takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Formu doldurmadan dikkatli şekilde okuyun.

3.3 ve üzeri JAWS versiyonu kullanıyorsanız formu dolduruken Virtual PC Cursor'u kapatmanızı tavsiye ederiz.

Formu doldurdaktan sonra, yazdıklarınızı kontrol ettikten sonra Virtual PC Cursor'u tekrar açarak formu iletin.

Browser ayarlarını değiştirmek

Internet Explorer'ın mevcut renk ve font ayarlarını değiştirmek için önce ‘Ayarlar/Tools' menüsüne giderek ‘Internet Seçenekleri/ Internet Options' seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Sonrasında ‘Erişebilirlik/Accessibility' tıklanarak ‘ignore colours', ‘ignore font styles' ve ‘ignore font sizes' kutucuklarının tercih edilerek onaylanması gerekmektedir.

Metnin sadece büyüklüğünün değiştirmek istemeniz durumunda ‘View text size' a gelerek en rahat kullanabileceğiniz ( en büyük, daha büyük, orta, daha küçük, en küçük) seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

Ayrıca bilgisayarınızda daha önceden belirlenmiş renk ve fontları değiştirmek istemeniz durumunda Windows ve farklı operatör sistemlerinde farklı uygulamalar olmasından dolayı bilgisayarınızın yardım birimine ulaşın.

Daha fazla bilgi için AbilityNet'in ‘My computer my way' sitesini ziyaret edin www.abilitynet.org.uk/myway